VIDEO Puştiul "EXILAT" de Reghe şi Becali a întors pe toate părţile un om crescut de Real Madrid! După faza asta îşi putea câştiga "biletul" pentru Steaua. Cum a trecut pe lângă gol

27 aug 2012 22000 afişări Liga 1

Împrumutat după primele etape la "U" Cluj, stelistul Ionuţ Năstăsie a fost aruncat în luptă din primul minut al partidei cu FC Braşov, scor 1-1.

Deşi s-a remarcat jucând în banda dreaptă a terenului, Năstăsie a fost folosit de Cristi Dulca pe postul de mijlocaş stânga şi a ieşit în evidenţă în repriza a doua, când a fost la un pas de gol, după o fază frumoasă.

Năstăsie a făcut un "un-doi" cu Paulinho, a trecut în viteză pe lângă Javier Velayos, după care l-a mai driblat odată pe fundaşul spaniol crescut de Real Madrid. A rămas într-o poziţie bună de şut, dar a nimerit doar plasa laterală.

"Am mare încredere în Ionuţ, el trebuie să meargă la Cluj şi să joace, i-am promis că în iarnă se va pregăti cu noi şi va primi din nou şanse să joace", spunea Reghe, după împrumutul mijlocaşului la echipa din "U".