VIDEO Nu vă fie frică, antrenează Stelică! Gloria Bistriţa - Astra 1-2

22 iul 2012 6975 afişări Liga 1

Fostul mare portar al Naţionalei României a debutat cu victorie în cariera de antrenor, scor 2-1, în deplasare la Bistriţa. Astra a început mult mai bine meciul şi după numai 9 minute conducea cu două goluri, după reuşitele lui Fatai, acesta profitând de greşeli mari în defensiva ardelenilor. Totuşi, elevii lui Manea au avut putere să revină până la pauză, Predescu ('31) profitând de o ieşire greşită a lui Lung junior şi înscriind cu o lovitură de cap din afara careului. Manea a mutat mai apoi ofensiv, dar ocaziile au fost tot ale Astrei în actul secund. Seto ('60), Ivanovski ('68), Fatai ('78) au avut şansa unei victorii mult mai categorice. 1-2 final şi Gloria revine cu stângul în primul eşalon. De notat că meciul a consemnat şi debutul lui Bratu la Gloria.

La meci au asistat aproximativ 3.000 de spectatori.

Înaintea de începerea partidei, observatorul Adrian Ionescu i-a înmânat lui Nicolae Manea trofeul fair-play din partea FRF pentru Gloria, pentru sezonul trecut în Liga a II-a. De asemenea, jucătorii Gloriei au trimis în tribună fiecare câte o minge.

Tabela de marcaj de la stadionul Gloriei nu a funcţionat din cauza unei probleme tehnice.