VIDEO Meci nebun pe malul Dunării! 3 decizii care puteau influenţa soarta partidei, judecate corect de arbitri

13 aug 2012 5036 afişări Liga 1

CFR Cluj s-a impus pe terenul celor de la Oţelul Galaţi, scor 2-1, iar partida a fost una pe cât de spectaculoasă, pe atât pe dificlă pentru brigada de arbitrii.

Sebastian Colţescu şi colegii săi au fost nevoiţi să ia trei decizii extrem de importante în prima repriză, într-un interval destul scurt, hotărâri care puteau influnţa soarta partidei. Mai întâi, gazdele au cerut penalty în minutul 6, apoi CFR-ul a primit lovitură de la 11 metri la faza imediat următoare. Ambele decizii au fost luate corect de Colţescu.

În minutul 22, Mureşan a comis un fault violent asupra lui Stromajer, fault care i-a adus o eliminare directă. Şi această decizie a fost luată corect de arbitri.