VIDEO INCREDIBIL! FAZA asta le răsuceşte cuţitul în rană steliştilor! "Blestem" în familia Lung: GAFA care i-a terminat cariera lui Tibi la Steaua, repetată acum de fratele lui

26 aug 2012 7038 afişări Liga 1

Astra Giurgiu şi Concordia Chiajna au fost protagonistele unui meci cu adevărat nebun în ultima etapă a Ligii I, nu mai puţin de 9 goluri fiind înscrise în cele 90 de minute de joc.

În minutul 27 tabela de marcaj arăta un neverosimil 4-1 pentru gazde, la pauză Astra conducea cu 5-1, iar spectacolul a continuat şi în repriza secundă. Scorul final al partidei a fost 6-3.

Ultimul gol al partidei a venit după o gafă incredibilă a lui Silviu Lung Jr, una care le va trezi cu siguranţă amintiri neplăcute steliştilor. În 2000, Tibi Lung apăra poarta Stelei şi gafa într-un mod similar într-o partidă care aducea prima victorie a rivalei Dinamo după o pauză de 9 ani, scor 3-2. În acelaşi meci, Dinamo devenea campioană a Ligii I şi fanii roş-albilor declanşau sărbătoarea chiar în faţa rivalilor.