VIDEO Iliev marchează un SUPER GOL contra Chiajnei: execuţie de mare jucător din interiorul careului! Îi face Gigi contract pe viaţă? :)

7 mai 2012 36456 afişări Comentează şi tu Liga 1
VIDEO Iliev marchează un SUPER GOL contra Chiajnei: execuţie de mare jucător din interiorul careului! Îi face Gigi contract pe viaţă? :) VIDEO Iliev marchează un SUPER GOL contra Chiajnei: execuţie de mare jucător din interiorul careului! Îi face Gigi contract pe viaţă? :)

Valentin Iliev a reuşit unul dintre cele mai frumoase goluri din această etapă. Bulgarul a deschis scorul în partida Chiajna - Steaua cu un voleu din interiorul careului mare, cu adversar în spate.

Lovitura lui Iliev a venit în minutul 7, după un corner bătut de Bourceanu de pe partea dreaptă. Fundaşul Stelei a tras tare din prima, fără vreo speranţă pentru portarul Florin Niţă. Bulgarul a mai avut o ocazie în minutul 14, când a lovit bara transversală cu o lovitură de cap din interiorul careului mare.

Este cel de-al doilea gol reuşit de Iliev pentru Steaua în acest sezon. Jucătorul în vârstă de 31 de ani a mai marcat în victoria cu Voinţa Sibiu, scor 1-0, în finalul anului trecut.

Valentin Iliev mai are contract cu Steaua până la finalul acestui sezon. Deşi Gigi Becali a declarat în repetate rânduri că îi va propune prelungirea, acest lucru nu s-a întâmplat şi se zvoneşte că Iliev va juca din sezonul următor la ŢSKA Sofia.