VIDEO: Faza care i-a făcut pe stelişti să "explodeze" de nervi. Tănase l-a lovit pe Bawab şi a luat "roşu" direct. Reghe s-a dus ţintă la arbitru! A fost corectă eliminarea?

2 mar 2013 20215 afişări Liga 1

Minutul 43 a adus o fază care i-a complicat situaţia Stelei în faţa lui Gaz Metan Mediaş. Cristi Tănase l-a lovit pe Bawab într-o zonă sensibilă, în încercarea de a atinge balonul.

Arbitrul Istvan Kovacs a considerat însă că mijlocaşul Stelei a lovit intenţionat şi a scos direct cartonaşul roşu. Steliştii au protestat vehement însă, pe motiv că Tănase a încercat să se bată pentru minge şi n-a avut intenţia să-şi lovească adversarul.

Imediat după fluierul care a pus capăt primei reprize, Laurenţiu Reghecampf, managerul Stelei şi Vasile Ianuli s-au repezit la centralul partidei, pentru a-i cere explicaţii. Aceştia au avut o discuţie aprinsă în drumul spre vestiare.

Este a doua oară când Tănase este eliminat în ultimele cinci meciuri. Mijlocaşul a părăsit terenul după două "galbene" şi în deplasarea Stelei la Copenhaga, partidă terminată la egalitate 1-1. Dat fiind faptul că a primit roşu direct cu Gaz Metan, Tănase va lipsi Stelei cel puţin două partide din Liga 1, cu Ceahlăul (în deplasare) şi cu Vaslui (acasă).