VIDEO Asta e FAZA ETAPEI în Liga 1! A luat mingea şi le-a transmis colegilor "lăsaţi-mă... dau gol!" Uite ce a urmat

26 aug 2012 90934 afişări Liga 1

Sâmbătă a fost ziua meciurilor "nebune" în Liga I. Rapidul a revenit şi s-a impus în faţa CFR-ul, de la 0-2 la pauză şi cu un om în minus, în timp ce Astra Giurgiu şi COncordia Chiajna au oferit un alt meci cu goluri multe, care are toate şansele să rămână recordul sezonului. Nouă goluri au reuşit cele două formaţii în 90 de minute de joc, gazdele impunându-se cu 6-3.

Astra a obţinut cele trei puncte puse în joc, însă faza meciului a fost oferită de jucătorii Chiajnei. Mai exact de Silviu Pană, marcatorul golului doi pentru trupa antrenată de Ilie Stan.

În minutul 69, Concordia Chiaja a primit o lovitură liberă din preajma careului advers, iar Pană a ţinut morţiş să execute. Era sigur că va marca. Cel puţin asta le-a transmis colegilor pe teren. Lui Pană i se poate citi pe buze cum îi transmite unui coleg: "Lasă-mă pe mine... Dau gol". Imediat după, Pană a executat lovitura liberă şi a înscris golul de 5-2.