Puştii lui Hagi au ratat victoria în ultimul minut: Viitorul - CFR 1-1. Rezumatul VIDEO

28 feb 2014 7126 afişări Liga 1

Viitorul a debutat cu dreptul în 2014, echipa lui Vintilă reuşind să se impună pe terenul lui Dinamo cu 2-1. Astăzi, puştii lui Hagi au avut un nou examen dificil, la Chiajna venind CFR Cluj.  Viitorul a scăpat victoria printre degete, Maftei egalând în prelungirile partidei, după o fază confuză.

Pe un gazon extrem de prost, cele două echipe au oferit o reprezentaţie slabă în prima repriză. CFR a avut câteva ocazii bune, Maah evidenţiându-se în finalul reprizei.

Viitorul a deschis scorul în minutul 73, după o fază fixă. Benzar a executat bine o lovitură liberă, iar Larie a reluat cu capul în poartă. Egalarea a venit în minutul 91, Maftei restabilind egalitatea după o fază confuză în careul gazdelor.

Echipele de start:

Viitorul: Buzbuchi - Puţanu, Larie, Mitrea, Toşca - Lazăr, Daminuţă, Benzar - Mitriţă, Gavra, Băluţă
Rezerve: Balauru, Tănase, Năstăsie, Axente, Cristocea, Ţîru, Dică

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei, Rada, Piccolo, Camora - Maah, Djokovici, Rui Pedro, Deac - Negruţ - Ogbu
Rezerve: Amadio, Velayos, Chanturia, Gabionetta, Batin, Păun, Lopes Tiago