Gigi e în extaz! Mihai Costea, gol şi bară la primul meci pentru Steaua! VIDEO

31 iul 2011 8512 afişări Liga 1
Gigi e în extaz! Mihai Costea, gol şi bară la primul meci pentru Steaua! VIDEO Gigi e în extaz! Mihai Costea, gol la debut în tricoul Stelei! Rămâi pentru VIDEO

Situaţia transferului lui Mihai Costea la Steaua le-a scos perialbi oficialilor clubului roş-albastru, atacantul venit de laCraiova neputând fi utilizat de Roni Levi în primele meciurioficiale ale sezonului.

Transferul lui Costea a fost înregistrat vineri la LPF, iar RoniLevi l-a aruncat în teren pe Mihai Costea din primul minut alpartidei cu CS Mioveni.

Încrederea tehnicianului a fost răsplătită de atacant în minutul63, când a înscris primul său gol în tricoul Stelei. Costea aîmpins în plasă o centrare excelentă venită de la Latovlevici şi adus scorul la 2-0.

Înainte de transferul la Steaua, atacantul a jucat doar laUniversitatea Craiova, pentru care a înscris 13 goluri în 77 demeciuri.

1.400.000 deeuro a plătit Becali pentru 60% din drepturilefederative ale lui Mihai Costea