Gafă de proporţii pentru viitorul portar al Stelei! După ce a apărat un penalty, Niţă l-a 'forţat' pe Ghionea să respingă cu mâna de pe linia porţii! VIDEO - Faza etapei

15 mar 2013 4776 afişări Liga 1

În minutul 54 al partidei Concordia Chiajna - Astra, la 0-0, o gafă imensă a lui Niţă a dus la deschiderea scorului.

Viitorul portar al Stelei (goalkeeper-ul ilfovenilor a semnat deja cu roş-albaştrii şi i se va alătura trupei lui Reghe din vară), care apărase penalty-ul lui Fatai cu câteva minute mai devreme, a scăpat copilăreşe o minge centrată din corner de un jucător al Astrei, şi l-a determinat pe Ghionea să încerce să evite golul; din nefericire pentru Chiajna, fundaşul a comis henţ şi a fost eliminat pe loc, iar centralul Alexandru Tudor a dictat penalty.

De data aceasta, Tembo şi-a asumat executarea loviturii de pedeapsă şi a deschis scorul.