Dică l-a "citit" pe Tănase! VIDEO Cum l-a ajutat pe Hăisan să apere penalty-ul lui "Dodel"

31 iul 2011 5129 afişări Liga 1
Dică l-a "citit" pe Tănase! VIDEO Cum l-a ajutat pe Hăisan să apere penalty-ul lui "Dodel" Dică l-a "citit" pe Tănase! Penalty ratat de "Dodel" în minutul 5! Rămâi pentru VIDEO

În minutul cinci al partidei, Tatu a scăpat singur cu Hăisan şisingura şansă a goalkeeper-ului oaspeţilor a fost să-l doboare pebrazilian în careu.

În timp ce Cristi Tănase se pregătea să execute lovitura depedeapsă, Nicolae Dică a avut un scurt dialog cu Hăisan.Rezultatul, portarul Mioveniului a plecat în stânga în momentulexecuţiei şi a respins şutul oricum slab al lui Tănase.

După ratarea loviturii de la 11 metri, mijlocaşul stelist a maipierdut câteva mingi, ceea ce a atras furia fanilor stelişti, carel-au fluierat apoi la fiecare atingere a balonului. S-a revanşatînsă în minutul 77, când a înscris pentru 3-0