VIDEO | Spectacol total făcut de Rusescu în meciul cu Beşiktaş. Românul, gol cu o execuţie fabuloasă

21 dec 2015 34702 afişări Stranieri

Raul Rusescu a înscris al doilea său gol în campionatul Turciei. Şi ce gol. Împotriva locului secund din Turcia, Beşiktaş.

Fostul atacant al Stelei n-a beneficiat de prea multă încredere din partea antrenorului lui Osmanlispor. Însă în ultima perioadă are parte de mai multă atenţie. În urmă cu 11 zile, Rusescu reuşea primul său gol în campionatul Turciei, într-un meci cu Bursaspor.

Românul a recidivat şi în partida cu Beşiktaş. Folosit titular, după ce Deliktas a fost eliminat etapa trecută, atacantul român a profitat  din plin de şansa primită. Rusescu a deschis scorul în minutul 21, cu un lob de mare efect. Gomez a egalat în minutul 34, dar cu un minut înainte de pauză, Ndiaye şi-a adus din nou echipa în avantaj, dintr-o pasă a aceluiaşi Rusescu.

Din păcate pentru Rusescu, Osmanlispor a pierdut cu 2-3. Sosa a egalat în minutul 49 şi tot el a marcat golul victoriei, în minutul 90. Osmanlispor se află pe locul 12 în clasamentul campionatului Turciei, cu 18 puncte. Beşiktaş este lider în urma acestui rezultat, cu 38 de puncte.

Gabi Torje, celălalt român din lotul lui Osmalispor, n-a fost inclus în lot, deoarece este accidentat.