27 nov 2011 5746 afişări Campionate Externe
VIDEO Steaua Roşie - Partizan, meciul care a aprins Serbia! O astfel de partidă nu s-ar fi putut juca niciodată în România! no title

Un meci precum cel dintre Steaua Roşie - Partizan de aseară nu s-ar fi jucat niciodată în România! În primul sfert de oră al "Veciti derbi", din cauza zecilor de torţe aruncate pe teren de fanii celor două mari rivale din Serbia, au fost maximum 3 minute de fotbal!

După ce a fost reluat jocul, Partizan s-a impus cu 2-0 în faţa duşmanului de moarte şi, conform presei din ţara vecină, se poate considera deja campioană cu şapte puncte în faţa celor de la Steaua Roşie. Golurile alb-negrilor au fost marcate de Vukic (71) şi Scepovic (78) .