VIDEO Spectacol la feminin! Alex Morgan reuşeşte o execuţie marca Ibrahimovic

26 iul 2011 2887 afişări Campionate Externe
VIDEO Spectacol la feminin! Alex Morgan reuşeşte o execuţie marca Ibrahimovic sursa foto: sportswithaspin.blogspot.com

Fotbalistele Statelor Unite au trecut repede peste dezamăgireadin finala pierdută în faţa Japoniei.

Americancele au dominat tot meciul, dar asiaticele au revenit defiecare dată. Japonia - SUA a fost 1-1 după timpul regulamentar.Ambele echipe au marcat câte o dată şi în prelungiri, iar finalas-a decis la penalty-uri! Sawa şi compania au avut nervii mai tari,iar Japonia s-a impus cu 5-3.

Alex Morgan, una dintre vedete naţionalei SUA, este legitimată laWestern New York Flash, iar în ultima partidă de campionat, aceastaa înscris golul egalizator al echipei sale cu o execuţie deexcepţie, ]n minutul 87.

Partida Boston - Western New York Flash s-a terminat 2-2, goluljucătoarei în vârstă de 22 de ani dovedindu-se a fi decisiv îneconomia partidei.