VIDEO Şi-a trimis echipa în prelungiri cu cel mai STUPID autogol! Deznodământul NEBUN al unei partide ISTORICE

8 feb 2012 3847 afişări Campionate Externe

Era minutul 89 al partidei din Cupa Israelului şi Maccabi Umm al-Fahm conducea Hapoel Afula cu 2-1.

Un atac al celor de la Afula a adus mingea în centrul careului advers, dar a fost interceptată de un fundaş. Ceea ce a urmat era imposibil de prevăzut. Ashraf Soliman a trimis incredibil spre propria poartă, aducând egalarea şi marcând totodată unul dintre cele mai tari autogoluri văzute vreodată.

Fundaşul şi-a luat însă revanşa cu vârf şi îndesat, el fiind autorul golului din minutul 97, reuşită ce i-a calificat pe cei de la Maccabi Umm al-Fahm în turul următor.