VIDEO Moraes a făcut SENZAŢIE în derby-ul cu Ludogorets: "dublă" în 20 de minute! ŢSKA conducea cu 2-0 în minutul 85! De aici a început COŞMARUL

28 nov 2011 22890 afişări Campionate Externe

Meci excelent făcut de Junior Moraes în ultima etapă din Bulgaria: a înscris două goluri pentru ŢSKA Sofia în meciul cu Ludogorets.

Brazilianul a deschis scorul în minutul 2, iar în minutul 20 a majorat diferenţa.

Din păcate, golurile înscrise de Moraes nu au fost suficiente pentru a aduce victoria lui ŢSKA. Ludogorets a egalat pe final, înscriind în minutele 86 şi 90, iar partida s-a terminat 2-2.

Trupa lui Moraes şi a lui Zicu a ratat astfel şansa de a trece pe primul loc. Ludogorets rămâne lider în Bulgaria după 15 etape, acumulând 36 de puncte. ŢSKA are tot 36 de puncte, dar golaveraj mai slab.