VIDEO INEDIT | Mişcări de felină la fileu. O pisică pasionată de tenis a întrerupt un meci în turneul de la Doha

26 feb 2016 1999 afişări Comentează şi tu Tenis

Imagini nemaivăzute până acum pe un teren de tenis au făcut deliciul publicului în turneul desfăşurat în această săptămână la Doha (Qatar). O pisică i-a fentat pe organizatori şi a pătruns pe terenul central la meciul disputat miercuri de Roberta Vinci (Italia) şi Cagla Buyukakcay (Turcia). Partida a fost întreruptă aproape un minut, timp în care felina şi-a făcut numărul, oferindu-le spectatorilor o reprezentaţie de urcare în viteză la fileu :).

Ţinând cont că pisica a fost mai imprevizibilă decât o minge de tenis, copii de mingi nu au putut să o prindă. Aceştia au evacuat-o din arenă într-un final, iar hohotele de râs s-au oprit în tribune. Interesant este că scena amuzantă s-a petrecut într-un moment extrem de tensionat al meciului, chiar atunci când Vinci îşi creease o minge de set, la 6-5. Roberta Vinci a depăşit momentul haios, nu şi-a pierdut concentrarea şi a fructificat mingea de set, câştigând ulterior şi meciul din "optimi", scor 7-5, 6-1.