Cu ei începe noua generaţie U21. Mirel Rădoi a anunţat lotul pentru meciul cu Danemarca

30 aug 2019 4679 afişări U21
Cu ei începe noua generaţie U21. Mirel Rădoi a anunţat lotul pentru meciul cu Danemarca

Selecţionerul Mirel Rădoi a anunţat lotul final de jucători pentru partida cu Danemarca, programată pe 10 septembrie, la Aalborg, primul duel din preliminariile pentru Campionatul European din 2021. Pentru campania care va demara în această toamnă sunt eligibili jucătorii născuţi începând cu 1 ianuarie 1998.

Portari:Andrei Vlad (FCSB), Marian Aioanei (Chindia Târgovişte), Ionuţ Rus (Oltul Turris Turnu Măgurele);

Fundaşi:Andrei Raţiu (Villarreal/Spania), Andrei Chindriş (FC Botoşani), Ricardo Grigore (FC Dinamo), Alexandru Paşcanu (Leicester/Anglia), Constantin Dima (Astra Giurgiu), Radu Boboc (FC Viitor), Mihai Velisar (Gaz Metan Mediaş);

Mijlocaşi:Tudor Băluţă (Brighton/Anglia), Răzvan Oaidă (FCSB), Andrei Ciobanu (FC Viitorul), Darius Olaru (Gaz Metan Mediaş), Vlad Dragomir (Perugia/Italia), Nicolae Carnat (Sepsi OSK), Mihai Dobre (Bournemouth/Anglia), Mihai Neicuţescu (FC Dinamo), Florinel Coman (FCSB);

Atacanţi:Adrian Petre (Esjberg/Danemarca), Denis Drăguş (Standard Liege/Belgia), George Ganea (FC Viitorul).

Tricolorii Under 21 se vor reuni duminică, 1 septembrie, la Centrul Naţional de Fotbal de la Buftea, unde se vor pregăti timp de o săptămână, până pe 8 septembrie, când e programată plecarea la Aalborg. Meciul cu Danemarca e programat pe 10 septembrie, de la ora locală 18:30 (19:30, ora României).

Programul Grupei 8:

6 septembrie 2019: Ucraina – Finlanda, Irlanda de Nord – Malta

10 septembrie 2019: Ucraina – Malta, Finlanda – Irlanda de Nord, Danemarca – România

10 octombrie 2019: Finlanda – Malta, Danemarca – Irlanda de Nord, România – Ucraina

14 octombrie 2019: Finlanda – Danemarca, România – Irlanda de Nord

14 noiembrie 2019: România – Finlanda

15 noiembrie 2019: Ucraina – Danemarca

19 noiembrie 2019: Irlanda de Nord – România, Danemarca – Malta

27 martie 2020: Malta – Ucraina

31 martie 2020: Ucraina – Irlanda de Nord, România – Danemarca, Malta – Finlanda

4 septembrie 2020: Danemarca – Ucraina, Malta – Irlanda de Nord, Finlanda – România

8 septembrie 2020: Finlanda – Ucraina, Irlanda de Nord – Danemarca, Malta – România

9 octombrie 2020: Irlanda de Nord – Finlanda, Ucraina – România, Malta – Danemarca

13 octombrie 2020: Irlanda de Nord – Ucraina, România – Malta, Danemarca – Finlanda

Versiune selectată: mobil / standard

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul S.C. WEB EDITING DEVELOPMENT SRL.