Fotbaliştii care au câştigat cei mai mulţi bani anul trecut! Sume colosale încasate de Messi, Cristiano Ronaldo sau Neymar

10 iul 2019 4709 afişări Special

Revista Forbes a publicat topul vedetelor ce au câşigat cei mai mulţi bani în 2018. Printre artişti şi-au făcut loc şi fotbalişti.

Lionel Messi, cu 127 de milioane de dolari, e pe locul 4, Cristiano Ronaldo, 109 milioane de dolari, ocupă poziţia a şasea, iar Neymar are 105 milioane de dolari - locul 7. În top 10 este şi boxerul mexican Canelo Alvarez (94 de milioane de dolari).

Clasamentul e condus de cântăreaţa pop Taylor Swift, cea care a câştigat 185 de milioane de dolari, pe doi se află starleta Kylie Jenner, cu venituri de 170 de milioane, iar pe ultima treaptă a podiumului e rapperul Kanye West (150 de milioane).

Recent, Cristiano Ronaldo şi Neymar au realizat împreună o reclamă, portughezul fiind una dintre cele mai urmărite persoane pe reţelele sociale.