Un penalty da, altul ba. Ce a făcut adversara României, Serbia, în primul meci din Liga Naţiunilor

8 sep 2018 2144 afişări Comentează şi tu Nationala

Adversara naţionalei tricolorilor, Serbia, a câştigat vineri seară, 7 septembrie, în debutul Ligii Naţiunilor. Echipa pregătită de selecţionerul Krstajić a jucat în deplasare cu reprezentativa Lituaniei şi s-a impus cu 1-0.

Primul şi singurul gol al meciului a fost marcat de jucătorul Dusan Tadic în minutul 38. Atacantul lui Ajax Amsterdam a transformat un penalty şi Serbia a adunat primele trei puncte în Grupa 4 din Liga C.

Tadic a fost la un pas să dubleze avantajul sârbilor, însă, în minutul 83, fotbalistul de 29 de ani nu a mai reuşit să înscrie din penalty, iar scorul a rămas 1-0 pentru echipa sa.

Naţionala României va întâlni selecţionata Serbiei, luni, 10 septembrie, de la ora 21:45.