Concordia - Poli Iaşi 4-1. Ilfovenii au făcut spectacol! Stoican, un car de nervi. Goluri spectaculoase la Chiajna

26 mai 2019 2299 afişări Liga 1

Concordia Chiajna - Poli Iaşi4-1 (Bawab 11, 71 pen, Nivaldo 29, Gorobsov 86 / Teixeira 57 pen)

Echipele de start:

Concordia: Rîmniceau – Radu, Meira, Marc, Fota – Nivaldo, Ropotan, Gorobsov, Ivanovici – Iloki, Bawab
Rezerve: Caparco, Paliu, Stănică, Bărboianu, Cristescu, Guessan

Poli Iaşi: Rusu – Bosoi, Gardoş, Chelaru, Panţîru- Petre, Cioinac, Teixeira – Sanoh, Garros, Zaharia
Rezerve: Pipos, Gallardo, Rus, Qaka, Platini, Enoh

Minutul 90+2: Final de meci!

Minutul 86: GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL CHIAJNA! Gorobsov înscrie cu un şut superb din lovitură liberă.

Minutul 71: GOOOOOOOOOOL CONCORDIA! Bawab face dubla, din penalty! Execuţie elegantă a mijlocaşului.

Minutul 57: GOOOOOOOOOOL POLI IAŞI! Joao Teixeira înscrie din penalty!

Minutul 46: A început repriza a doua!

Minutul 45+2: Final de primă repriză!

Minutul 29: GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL CHIAJNA! Nivaldo înscrie şi el!

Minutul 11: GOOOOOOOOOLLLLLLLLL CHIAJNA! Bawab deschide scorul cu un şut din interiorul careului!

Minutul 1: A început meciul!

Poli Iaşi se poate distanţa la 9 puncte de locul de baraj în cazul unui succes, când mai sunt două etape din play-out. Flavius Stoican este conştient de importanţa meciului şi a subliniat acest aspect la conferinţa de presă premergătoare partidei.

"Vom avea un meci dificil pentru că la Chiajna este un grup bun, cu jucători care au încredere în ei şi care au un moral bun. Întîlnim un adversar care în ultimul timp a făcut meciuri foarte bune şi are în componenţă jucători care pot face diferenţa. În ceea ce priveşte echipa noastră, suntem motivaţi, suntem dornici, vreau să jucăm fără stres şi fără presiune. Eu vreau să câştig acest meci şi vom juca la victorie", a spus Stoican la conferinţa de presă.

De partea cealaltă, Concordia este ultima în clasament, cu 16 puncte.