Bani daţi degeaba? Becali îl critică pe jucătorul care nu-şi mai revine: "Să uiţi fotbalul? E altul? Cum să uiţi fotbalul? Nu înţeleg asta"

5 nov 2018 11164 afişări Comentează şi tu Liga 1

Gigi Becali a avut un singur "client" după ce FCSB a învins greu, scor 1-0, pe Astra Giurgiu. Jucătorul schimbat la pauză, Florinel Coman, a fost singurul care a fost criticat, în timp ce omul de afaceri a dezvăluit ce discuţie a purtat cu OLimpiu Moruţan.

"Mbappe" Coman a jucat doar o repriză în partida cu Astra şi imediat după meci a fost luat în colimator de Becali: "Nu pot să îl recunosc pe Coman. Să uiţi fotbalul? E altul? Cum să uiţi fotbalul? Nu înţeleg asta", a declarat finanţatorul FCSB, la DigiSport.

Întrebat dacă echipa a jucat mai bine după intrarea lui Moruţan, omul de afaceri a dezvăluit ce a vorbit cu jucătorul: "Nu pot să spun (n.r. – întrebat dacă echipa s-a exprimat mai bine după intrarea lui Moruţan). Mie îmi pare bine că Moruţan şi-a revenit pentru că i-am transmis prin impresar, că nu aveam numărul lui. Să joace ce ştie el. Pentru că el avea nişte emoţii. Acum când a jucat în Cupă a jucat extraordinar şi am zis ăsta e Moruţan. Că nu mai dribla, îi era frică. Şi i-am zis, bă, să dribleze că eu l-am luat de dribleur, nu de pasator. Şi uite că a intrat, am marcat gol cu el. E bine, trei puncte, suntem acolo.

Nu îmi place. O echipă care are experienţă, când mai sunt 10 minute, dar nu avem. Bă e 1-0, nu vreau 2-0 în min 80. Pasez, controlez jocul. Ei jucau în faţă. Păi nu mai am mă nevoie să joc în faţă. Desfă-i! Joacă în spate dacă vrei să dai şi al doilea gol", a spus Becali.

FCSB câştigă trei puncte importante, după ce Astra a dominat pe tot parcursul partidei. Llullaku a ratat un penalty în prima parte a jocului, iar Gnohere a înscris unicul gol al partidei, tot de la punctul cu var, în repriza secundă. Astfel, FCSB urcă pe locul doi cu 27 de puncte, la două distanţă de liderul CFR Cluj. Astra rămâne pe ultimul loc de play-off, cu 20 de puncte.