Arbitrii i-au acordat o nouă mână de ajutor lui Mutu! După penalty-ul controversat din meciul cu Juventus, ilfovenii au fost scutiţi de un cartonaş roşu în returul cu Chindia

13 iun 2018 4638 afişări Comentează şi tu Liga 1

Chindia primeşte vizita Voluntariului în returul barajului pentru accederea în Liga 1 Betano. Ifovenii s-au impus cu 1-0 în tur, iar formaţia divizionară s-a prezentat mai bine în prima repriză. Cel mai controversat moment a avut loc în finalul primei părţi, când Răzvan Horj a fost iertat de al doilea cartonaş galben de centralul Istvan Kovacs.

În minutul 35, Daniel Florea a scăpat în lateral, dar a fost oprit neregulamentar de Răzvan Horj. Fostul fundaş de la CFR şi Viitorul a căzut la pământ şi într-un moment de cumpănă a decis să-l tragă de picior pe atacantul advers, pentru a opri faza Chindiei. Gazdele au solicitat al doilea cartonaş galben, dar centralul Istvan Kovacs l-a iertat de eliminare pe apărător.

VEZI AICI DESFĂŞURAREA PARTIDEI CHINDIA - VOLUNTARI

FC Voluntari a scăpat de asemenea de retrogradarea directă în urma unei faze controversate. La meciul cu Juventus din ultima etapă, Florin Cernat a marcat în minutul 90 pentru 2-2 şi şi-a trimis echipa la baraj. Veteranul a marcat dintr-un penalty inexistent acordat de Sebastian Colţescu. Cernat a înscris, iar ACS Poli a retrogradat.