19 aug 2017 42822 afişări Comentează şi tu Liga 1
ABSOLUT JENANT! Cum a putut să execute Călinţaru penalty-ul primit de Juventus în minutul 90+5 al meciul cu FCSB, la 1-2! A vrut să-l umilească pe Niţă, dar s-a făcut de râs. Mijlocaşul a fost bruscat de colegi 4 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/16699486/3/pen1.jpg

Ceorge Călinţaru este protagonistul unuia dintre cele mai penibile momente ale sezonului în Liga 1, cu o execuţie absolut jenantă a unui penalty la ultima fază a partidei Juventus Bucureşti - FCSB, scor 1-2.

Un henţ comis de Nedelcu în minutul 90+5 l-a făcut pe centralul Marius Avram să arate punctul cu var, iar Călinţaru a fost cel care şi-a asumat responsabilitatea executării penalty-ului care le-ar fi adus oaspeţilor o remiză nesperată în faţa vicecampioanei.

Jucătorul gazdelor a ales însă o soluţie total nefericită şi a încercat să-l ridiculizeze pe Niţă cu o scăriţă. Portarul FCSB-ului a plecat iniţial pe colţul din dreapta, dar şi-a dat seama că adversarul încearcă o "scăriţă" şi a avut suficient timp să se redreseze şi să prindă cu uşurinţă balonul. Imediat, Marius Avram a fluierat finalul partidei, iar FCSB a obţinut o victorie importantă în lupta pentru titlu.

Călinţaru a fost bruscat de colegii săi după ce a ratat lovitura de la 11 metri. Cel mai supărat a fost Bărbulescu, cel care a fost aproape să-l agreseze fizic. Pe tunelul de la vestiar, Călinţaru a lovit cu pumnul în perete şi şi-a rupt un deget. Scandalul ar fi continuat şi la vestiare, unde jucătorii s-ar fi luat la bătaie.