A scăpat de demitere, apoi s-a descătuşat. Leo Grozavu, reacţie necontrolată la finalul meciului care-l ţine în funcţie: "Haideţi, mă, daţi-vă-n pa mea!"

16 sep 2018 6686 afişări Fotbal Intern

Petrolul a învins ASU Poli Timişoara, 2-0 la Ploieşti, Leo Grozavu a scăpat de demitere, dar nervii au fost întinşi la maximum. Imediat după primul gol, marcat de Laurenţiu Marinescu în prelungiri, antrenorul de 51 de ani s-a contrat cu fanii de la tribuna oficială, pe care i-a înjurat.

Venit pe Ilie Oană cu obiectivul clar de a promova, Grozavu nu a produs rezultatele dorite, iar un egal sau o înfrângere cu ASU Poli i-ar fi făcut bagajele. Pe fondul unei situaţii tensionate, Petrolul a marcat târziu, în prelungirile meciului, iar tehnicianul a scăpat, pentru moment, de ameninţarea demiterii. Dar fanii nu au scăpat de furia sa!

Potrivit gsp.ro, imediat după reuşita lui Marinescu, Grozavu a reacţionat dur la adresa fanilor cu care s-a contrat şi pe durata meciului: "Haideţi, mă, daţi-vă-n p**a mea!", au fost cuvintele antrenorului.

Cu 16 puncte din 21 posibile şi trei victorii consecutive, Petrolul ocupă locul al treilea în clasament, cu două puncte sub liderul Academica Clinceni şi unul sub Sportul Snagov. Etapa viitoare, Grozavu e din nou sub presiune, lupii urmând să joace derby-ul cu Universitatea Cluj, în deplasare.