O nouă victorie pentru Şumudică în Arabia Saudită. VIDEO | Valerică Găman este pe val, a înscris din nou pentru Al-Shabab

2 ian 2019 4012 afişări Stranieri

Al-Shabab, echipa antrenată de Marius Şumudică, s-a calificat în şaisprezecimile Cupei Regelui, după ce a câştigat la scor de neprezentare, 3-0, duelul cu cei de la Al-Sahel.

Valerică Găman a marcat golul de 2-0 al lui Al-Shabab, după ce a reluat cu capul din interiorul careului o minge venită din corner, în minutul 34. Khalid Al-Kabi (minutul 19), respectiv Luiz Antonio (minutul 47) au fost ceilalţi marcatori ai echipei lui Marius Şumudică. A fost al doilea gol al lui Găman pentru echipa lui Şumudică, după ce marcase în ultima partidă din anul 2018, împotriva celor de la Al-Hazem, echipa antrenată de Daniel Isăilă, scor 3-1.

Al-Shabab este pe locul trei în campionatul Arabiei Saudite, cu 29 de puncte, la patru distanţă de la Al-Nasr şi la şapte de liderul Al-Hilal. Pentru aceştia urmează duelul de pe teren propriu, cu Al-Feiha.