George Puşcaş nu dezamăgeşte în Anglia. VIDEO | Internaţionalul român a marcat pentru Reading, în Cupa Ligii Angliei

14 aug 2019 9324 afişări Stranieri

George Puşcaş a spart gheaţa la noua sa echipă, Reading. Internaţionalul român a făcut parte din "primul 11" trimis în teren de tehnicianul Jose Gomes în meciul din Cupa Ligii Angliei, în faţa formaţiei Wycombe.

Atacantul în vârstă de 23 de ani a avut un cuvânt greu de spus în calificarea formaţiei sale. Puşcaş a restabilit egalitatea şi a trimis meciul la loviturile de departajare. Wycombe a deschis tabela de marcaj în minutul 59 al partidei, prin reuşita lui Samuel. Patru minute mai târziu, fostul jucător al lui Inter Milano a stabilit scorul final al partidei 1-1.

Meciul a ajuns în prelungiri, acolo unde Puşcaş a punctat din nou, iar echipa sa, Reading, s-a impus la penalty-uri, scor 4-3.

Acesta este al doilea meci al atacantului român pentru echipa din Anglia. George Puşcaş a evoluat şi în Championship, în eşecul suferit de Reading în faţa celor de la Hull City, scor 1-2. Jucătorul de 23 de ani a evoluat doar 45 de minute şi a avut şi o ocazie mare de gol.