Debut cu dreptul în 2019 în Ligue 1 pentru Ciprian Tătăruşanu. Poarta lui Nantes nu a fost deranjată în meciul cu Montpellier

9 ian 2019 948 afişări Comentează şi tu Stranieri

FC Nantes continuă seria fără înfrângere pe teren propriu. Formaţia portarului echipei naţionalei a României, Ciprian Tătăruşanu, este de neînvins acasă de aproape patru luni.

Cu goalkeeper-ul tricolorilor integralist, în etapa cu numărul 18, FC Nantes a primit vizita celor de la Montpellier, în faţa cărora s-au impus cu 2-0. În minutul 19, echipa oaspete a rămas în 10 oameni. Laborde a fost eliminat. Nantes a deschis scorul în a doua repriza, prin reuşita lui Majeed. Rezultatul final a fost stabilit cu nouă minute înainte de încheierea partidei. Pallois a marcat în poarta lui Lecomte, iar FC Nantes - Montpellier s-a terminat 2-0.

Echipa lui Tătăruşanu se află la mijlocul clasamentului, este pe locul 11 cu 23 de puncte, la şapte lungimi de barajul pentru evitarea retrogradării.

În următoarea etapă, Nantes va juca tot pe teren propriu în faţa ocupantei numărul 8 în Ligue 1, Rennes (26 de puncte).