Liga Campionilor | Barça - Inter 2-0, Napoli - PSG 2-2. Parizienii s-au chinuit şi au egalat pe final! Dortmund a distrus-o pe Atletico, 4-0, Liverpool s-a distrat pe Anfield, cu Steaua Roşie. Rezultatele complete

24 oct 2018 10410 afişări Liga Campionilor
  • În meciurile de ora 19:00, Brugge şi AS Monaco au remizat, 1-1, la debutul lui Thierry Henry ca antrenor în Liga Campionilor. PSV - Tottenham s-a terminat 2-2, după un meci nebun, cu răsturnări de scor şi eliminarea lui Hugo Lloris.
  • Barcelona a câştigat lejer şi fără Messi, 2-0 cu Inter pe Camp Nou, Borussia Dortmund a spulberat-o pe Atletico Madrid, 4-0, deşi echipa lui Diego Simeone e recunoscută că primeşte gol foarte greu. Liverpool s-a distrat pe Anfield contra Stelei Roşii, 4-0, iar Salah a ajuns la golul 50 pentru "Cormorani".
  • Galatasaray - Schalke a fost singurul meci fără goluri, Porto a învins în Rusia, 3-1 pe Lokomotiv Moscova, iar PSG s-a chinuit să obţină un egal cu Napoli, pe Parc des Princes, 2-2. Mbappe şi Neymar au fost inexistenţi în atac, iar Di Maria a salvat un punct în prelungiri.

Barcelona – Inter 2-0 (Rafinha 32, Alba 83)

• Barcelona: ter Stegen - Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Rakitic, Busquets, Arthur - Rafinha, Suarez, Coutinho
  • Rezerve: Cillessen - Brandariz, Dembele, Munir, Semedo, Malcom, Vidal
  • Inter: Handanovic - D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Asamoah - Vecino, Brozovic, Candreva (Politano 46), Borja Valero (Martinez 63), Perisic - Icardi
  • Rezerve: Padelli - de Vrij, Keita, Martinez, Politano, Ranocchia, Vrsaljko

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 83: GOOOOOOOOOOL BARCELONA! Jordi Alba înscrie cu un şut cu stângul, din interiorul careului, după o pasă filtrată a lui Ivan Rakitic.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 32: GOOOOOOOOL Barcelona! Suarez trimite excelent în careu, cu exteriorul, iar Rafinha reia din prima cu un şut puternic, fără şanse pentru Handanovic!

Minutul 1: Fluier de start!

Borussia Dortmund – Atletico Madrid 4-0 (Witsel 38, R. Guerreiro 73, 89, Sancho 83)

• Dortmund: Burki - Piszczek, Diallo, Zagadou, Hakimi - Delaney, Witsel - Pulisic, Gotze, Larsen - Reus
  • Rezerve: Hitz - Dahoud, Guerreiro, Philipp, Sancho, Toprak, Weigl
  • Atletico Madrid: Oblak - Juanfran, Godin, Lucas, Filipe Luis - Lemar, Koke, Thomas, Saul - Costa, Griezmann
  • Rezerve: Adan - Arias, Correa, Rodrigo, Kalinic, Savic, Vitolo

Minutul 89: GOOOOOOOL DORTMUND! Raphael Guerreiro face dubla!

Minutul 83: GOOOOOOOOOL DORTMUND! Sancho înscrie şi el dintre pasă primită de la Hakimi. Dezastrul e complet pentru echipa lui Simeone.

Minutul 73: GOOOOOL DORTMUND! Raphael Guerreiro pune latul perfect la o centrare a lui Hakimi şi îl învinge pe Oblak.