Jurgen Klopp pune tunurile pe jucători: ”Lucrurile nu au mers deloc bine”. Cum caracterizează eşecul ruşinos de la Belgrad

6 nov 2018 1926 afişări Comentează şi tu Liga Campionilor

Înfrângerea lui Liverpool de la la Belgrad, în faţa Stelei Roşii, 0-2, a fost comentată de Jurgen Klopp la final, prin câteva idei simple. Managerul a declarat că adversarii i-au surprins prin strategia abordată şi, chair dacă a încercat să schimbe ceva în joc la pauză, nu a putut să aducă îmbunătăţiri echipei sale.

"Lucrurile nu au mers deloc bine. Am avut totuşi câteva şanse. S-au apărat aglomerat, ne-au blocat drumurile către poartă. Atmosfera a fost complet diferită după ce au marcat. A trebuit să facem faţă emoţiilor. Am încercat să schimb ceva la pauză, dar am fost ineficienţi. Nu am nimerit ţinta. Dacă marcam măcar o dată, poate ar fi fost alt rezultat.

Nu pot ţine discursuri mareţe la 10 minute după meci, nu pot face o analiză a grupei. Suntem extrem de dezagmăgiţi şi trebuie să ne regrupăm. Avem un drum lung către casă şi vom analiza ce nu a mers", a declarat Klopp după meci.

Liverpool a suferit a doua înfrângere din actuala stagiune a Ligii Campionilor. În ciuda acestui eşec, ”Cormoranii” rămân cu şanse reale la calificarea în optimile competiţiei. Din Grupa C mai fac parte PSG Şi Napoli.