13 mar 2019 14205 afişări Liga Campionilor
Dialog inedit între Cristiano Ronaldo şi arbitrul Bjorn Kuipers: "Ştiu că ai atins mingea, dar..." Foto Telekom Sport

Cristiano Ronaldo a avut un dialog inediat cu arbitrul Bjorn Kuipers, la pauză meciului cu Atletico Madrid. Starul gazdelor i-a reproşat centralului golul anulat din minutul 4. Olandezul i-a explicat apoi de ce a anulat reuşita, iar CR7 a ţinut să-i dea dreptate.

La pauză, Juventus a condus cu 1-0. Lucrurile putea sta chiar mai bine, dacă Bjorn Kuipers valida reuşita din minutul 4. Ronaldo l-a faultat însă pe Oblak la faza respectivă, iar de acolo s-a născut golul. Brigada olandeză a anulat reuşita şi a dictat fault în atac.

Pe tunelul care duce spre vestiare, Cristiano Ronaldo şi Bjorn Kuipers au avut un dialog inedit.

Cristiano Ronaldo: "Să şţiţi că am atins mingea!"

Bjorn Kuipers: "Cristiano, ştiu că ai atins mingea, dar..."

A urmat un schimb de replici pe care camerele nu l-au surprins. La finalul discuţiei, Ronaldo i-a dat dreptate arbtitrului.

Cristiano Ronaldo: "Sunteţi 100% sigur?"

Bjorn Kuipers: "Da!"

Cristiano Ronaldo: "Bine, vă dau dreptate."

VIDEO CU MOMENTUL

La finalul dialogului, Ronaldo l-a bătut prieteneşte pe spate pe centralul Kuipers, gest prin care a dat de înţeles că merge pe mâna arbitrului. Chiar dacă Juventus a avut un gol anulat, Ronaldo a reuşit o triplă şi a a calificat "Bătrâna Doamnă" în sferturile de finală. Până acum, în faza următoare s-au mai calificat Ajax, FC Porto, Manchester United, Tottenham şi Manchester City. Pentru ultimele bilete se luptă Bayern şi Liverpool, respectiv FC Barcelona şi Olympique Lyon.