FOTO | Echipa lui Şumudică a câştigat în minutul 90+6, iar antrenorul român nu şi-a putut stăpâni bucuria. Reacţia lui ”Şumi” :)

15 dec 2018 4138 afişări Fotbal Extern
FOTO | Echipa lui Şumudică a câştigat în minutul 90+6, iar antrenorul român nu şi-a putut stăpâni bucuria. Reacţia lui ”Şumi” :) 3 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7907/17786970/1/sumudica.png

Echipa antrenată de Marius Şumudică, Al-Shabab, a câştigat dramatic ultimul meci din cadrul primei ligi a Arabiei Saudite, scor 1-0 pe terenul celor de la Al-Ahli, într-un meci în care Valerică Găman a fost integralist iar Constantin Budescu a intrat pe parcursul reprizei secunde.

Unicul gol al partidei a fost marcat de brazilianul Arthur în minutul 90+6. Antrenorul român nu şi-a putut stăpâni bucuria, s-a urcat pe gard şi a sărbătorit alături de fanii care au făcut deplasare pe stadionul celor de la Al-Ahli.

Cu această victorie, Al-Shabab a urcat pe locul cinci, cu 23 de puncte, la un singur punct în spatele celor de la Al-Ahli. Al-Hilal este lider, cu 32 de puncte. Pentru echipa antrenată de Marius Şumudică urmează meciul cu Al-Batin, echipă aflată pe locul 14, cu 11 puncte.