14 feb 2015 10384 afişări Campionate Externe
VIDEO | Ibrahimovic loveşte din nou. Suedezul a apelat la o mişcare de kung fu pentru ultimul gol marcat Foto: AFP

Zlatan Ibrahimovic a lovit din nou! De această dată, aproape la propriu. Cu o mişcare demnă mai degrabă de arte marţiale decât de fotbal, atacantul în vârstă de 33 de ani a fost aproape de a-şi lovi adversarul în cap cu piciorul. Din fericire, faza s-a încheiat cu gol, primul marcat de PSG în partida cu Caen din etapa 25 din Ligue 1.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL LUI IBRAHIMOVIC

Reuşita lui Ibrahimovic a venit în minutul doi al partidei de pe Parc des Princes, în urma unei centrări expediate de ivorianul Serge Aurier. În urma golului, atacantul şi-a dat jos tricoul pentru a-şi arăta noul tatuaj (vezi video jos). A fost al 17-lea gol marcat de suedez în cele 24 de partide jucate pentru PSG în actuala stagiune.

• Deşi a condus cu scorul de 2-0 până în minutul 89, PSG a fost egalată în mod dramatic în prelungirile confruntării: PSG - Caen 2-2 (Ibrahimovic 2', Lavezzi 40' / Sala 89', Bazile 90+2')