Veste proastă pentru Barcelona: s-a accidentat şi ratează El Clasico

3 apr 2017 4272 afişări Campionate Externe

Mijlocaşul formaţiei FC Barcelona, Rafinha, are probleme la menisc, la genunchiul drept, şi va lipsi între trei şi patru săptămâni, perioadă în care echipa catalană va juca, printre altele, derby-ul cu Real Madrid, dar şi meciurile cu Juventus, din sferturile Ligii Campionilor, informează sport.es.

Fotbalistul brazilian, în vârstă de 24 de ani, s-a accidentat la meciul cu Granada, disputat duminică şi câştigat de Barcelona cu scorul 4-1, şi a fost înlocuit în minutul 17 al întâlnirii.

Rafinha a jucat 28 de meciuri în acest sezon, în toate competiţiile, şi a reuşit să marcheze şapte goluri şi să dea cinci pase decisive.

În aprilie, FC Barcelona va mai întâlni FC Sevilla, Malaga, Real Sociedad, Osasuna şi Espanyol, în campionat.