Probleme pentru Lampard: Chelsea a fost învinsă de Kawasaki Frontale, într-un meci amical din cantonamentul din Japonia

20 iul 2019 1122 afişări Campionate Externe

Chelsea a fost învinsă vineri, de echipa din J-League, Kawasaki Frontale, cu scorul de 1-0, într-un meci amical din cantonamentul desfăşurat în Japonia.

Partida a fost una echilibrată, însă, în repriza a doua, proaspătul intrat în teren, Leandro Damiao, a marcat în minutul 86 pentru Kawasaki Frontale.

Frank Lampard a făcut multe schimbări la pauză înlocuindu-i pe Cesar Azpilicueta, Kurt Zouma, Marcos Alonso, Pedro şi Batshuayi cu Davide Zappacosta, Andreas Christensen, Emerson, Ross Barkley şi Olivier Giroud.

În conferinţa de presă care a urmat meciului, Pulisic a declarat: ”Sunt foarte fericit să fiu aici cu echipa şi să iau parte la un meci pentru prima dată în tricoul lui Chelsea. Mi-aş fi dorit să câştigăm, însă sunt fericit. Au fost foarte buni. Ne-au testat pentru 90 de minute şi au marcat un gol frumos în final”.

Întrebat cum este să lucreze cu Frank Lampard, Pulisic a spus: ”Am crescut urmărindu-l şi avându-l aici, dându-mi sfaturi şi ajutând echipa. Este cu adevărat minunat.”