OFICIAL | Şi-a prelungit contractul până în 2021! Starul pe care PSG nu vrea să-l piardă

31 oct 2018 4712 afişări Comentează şi tu Franța

Mijlocaşul argentinian, Angel Di Maria, va continua să joace în culorile campioanei Franţei, PSG, până în anul 2021. Pe contul oficial de Twitter al formaţiei pariziene a fost anunţată, oficial, prelungirea contractului.

Di Maria a ajuns pe "Parc des Princes" în 2015, după un sezon mult sub aşteptări avut la Manchester United. Cu toate acestea, clubul francez a avut încredere în fotbalistul trecut şi pe la Real Madrid şi a plătit aproximativ 50 de milioane de euro pentru serviciile lui.

Mijlocaşul a fost cel care a salvat-o pe PSG de la înfrângere în ultima partidă din Liga Campionilor, când a înscris golul de 2-2 în ultimele minute cu Napoli.

150 de meciuri a jucat, până acum, Di Maria la PSG şi a înscris 57 de goluri, oferind 58 de assist-uri.