Final de infarct! VIDEO | Şumudică a fost la un pas să leşine: Al Shabab a câştigat în prelungiri, după ce românul s-a dus peste arbitru în timp acesta consulta VAR-ul

26 oct 2018 10647 afişări Campionate Externe

Marius Şumudică (47 de ani) fost protagonistul unor imagini unice în Arabia Saudită. Antrenorul lui Al Shabab a fost la un pas să leşine la ultimul meci al echipei sale, câştigat cu 2-1 în prelungiri, după ce arbitrul a consultat VAR chiar la faza reuşitei echipei fostului atacant de la Sportul şi Rapid.

După trei egaluri şi o înfrângere, Al Shabab, echipa lui Şumudică a învins în sfârşit, dar nu fără emoţii. Condusă cu 1-0, echipa lui Şumudică a revenit şi s-a impus cu 2-1, golul victoriei purtând semnătura lui Al Kabi, care a marcat în minutul 90+6. Antrenorul le-a dat emoţii celor din staff-ul său în finalul partidei.

Şumudică s-a dus peste arbitrul de centru care se analiza faza golului marcat de Al Shabab pe ecranul VAR, apoi a fost la un pas să leşine pe banca tehnică, după ce a văzut că arbitrul a validat golul echipei sale. Lui Marius Şumudică i s-a făcut rău şi a fost ajutat de cei din staff-ul său să meargă la vestiare.

În urma acestui rezultat, Al Shabab a acumulat 12 puncte în primele 7 etape şi se află pe locul 7 în clasament.