Momentul în care Marius Copil le-a furat inimile elveţienilor. Cum a reacţionat Federer după câştigarea primului set + FOTO | Fanii s-au ridicat în picioare

28 oct 2018 6720 afişări Comentează şi tu Tenis

UPDATE | Roger Federer s-a impus în finala de la Basel, scor 7-6 (5), 6-4.

Roger Federer s-a impus în tie-break în primul set al finalei de la Basel, în dauna lui Marius Copil, după care a avut o explozie de bucurie. Legendarul jucător a avut mari bătăi de cap în primul set, iar după ce a închis tie-break-ul s-a bucurat din plin, iar întreaga sală s-a ridicat în picioare şi a aplaudat preţ de câteva secunde.

Federer şi Copil se duelează acum în finala turneului ATP de la Basel. Desfăşurarea partidei poate fi urmărită AICI.

Cei doi jucători au mers cap la cap în primul set, dar Federer a reuşit să se desprindă în tie-break şi să-şi adjudece setul cu scorul de 7-5. Fiecare şi-a trecut în cont câte un break. Copil a condus, dar elveţianul a revenit din urmă şi mai apoi a preluat conducerea. Copil a avut puterea să egaleze la 5, iar mai apoi să ducă setul în tie-break, unde însă a cedat.