Alina Rotaru, locul doi la Meetingul atletic de la Linz. Atleta de la CSM Bucureşti a sărit 6,43 metri

10 feb 2019 478 afişări Atletism

Atleta româncă Alina Rotaru (25 de ani) s-a clasat pe locul doi la International Gugl Meeting Indoor Linz, competiţie ce face parte din categoria European Athletics Indoor Permit Meetings! Sportiva de la CSM Bucureşti a avut o săritură maximă de 6,43 de metri. Locul 1 a fost ocupat de Anasztasia Nguyen (ungaria), 6,51 metri.

Alina Rotaru a câştigat săptămâna trecută Naţionalele indoor de la Bucureşti cu un rezultat de 6,70 metri, foarte aproape de recordul ei personal deţinut în sală (6,74 m).